یه سال بود داشتم پول جمع میکردم که یه گوشی بگیرم. تو این یه سال هم قیمت گوشیا چند برابر شد. 

با خودم فکر میکردم پولدار بودن چه حس خوبی میتونه داشته باشه. گوشی لازم داری، سریع میری میخری. اصلا هیچ جایی از ذهنتو این پر نمیکنه که پول میخوام، پول میخوام. یعنی بذار راحت بگم، دغدغه ات نمیشه هیچ وقت. 

بعد دیدم ادم پولدار شاید دغدغه گوشی نداشته باشه ولی شاید همه فکرش پیش یه ماشین باشه. پس اون هم دغدغه مالی داره. در حقیقت میشه اینجوری نگا کرد که خودمم خیلی پولدارم، چون هیچ وقت دغدغه ی خرید یه نون و سیر کردن خودمو نداشتم.

ولی یه نگاهی هست که بعضیا واقعا دارن، (البته به نظرم تعدادشون خیلی کمه) اینکه میگن خدا روزی رسونه. و کلا دغدغه ی مالی ندارن،با هر سطح مالی ای که هستن.

حالا چیزی که من درگیرشم اینه که هرکاری میخوام بکنم حس میکنم وقت و پول هدر دادنه و اون کار رو نمیکنم. در حالی که اصن مگه ادم وقت و پولشو میخواد برای چی؟! برای لذت بردن از زندگی دیگه! میخوام روندمو عوض کنم، میخوام کارایی که دوست دارم رو تجربه کنم.

تو دو ترم مرخصیم چیزای متفاوتی رو تجربه کردم. مزه ی پول دراوردن رو برای اولین بار چشیدم. مزه ی" اصلا" درس نخوندن رو چشیدم. و چندتا چیز دیگه که همچین خرجیم نداشتن ولی لذت بخش بودن. 

چیزایی که دوست دارم تجربه کنم و واقعا هزینه داره، یکیش درست کردن کوادکوپتره و یکی پرواز کردنه. 

یه چیز دیگه هم که باید تجربه کنم، رفتن سر کاره. به نظرم مزه اش باید زهرماری باشه. اول صبح پاشو برو سرکار، عصری برگرد، عینهو وقتایی که میرفتیم مدرسه. فقط نمیدونم تابستون میتونم کاراموزی گیر بیارم یا نه. اخه ترم 4 یعنی تقریبا هیچی بلد نیستی، کلا هم تا الان یه مهارت بیشتر ندارم که اونم یه چیز خیلی پیش پا افتاده محسوب میشه، علاوه براینکه توش حرفه ای نیستم، حالا شاید به خاطر پروژه مون یکم توش حرفه ای تر بشم.

ولی کلا درمورد سرکار رفتن یه ترسی دارم، این ترس حتما باید امسال بشکنه.

+ دوست دارم تدریس رو هم تجربه کنم.

+ پرواز کنسله، شاید یکی یا دو سال دیگه بتونم تجربه اش کنم. 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خلسـه پایگاه خبری تحلیلی شرح24 | SHARH24.ir مستر فوتو دم روباه واردات و فروش تجهیزات اتوماسیون صنعتی پارچه فاستونی جم Andrew حفاظت موتور-حفاظت ترانس-حفاظت ژنراتور-تابلو برق